1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Erdoğan Şehir Üniversitesi ve Davutoğlu konusunda neden rahatsızlık duydu?
Erdoğan Şehir Üniversitesi ve Davutoğlu konusunda neden rahatsızlık duydu?

Erdoğan Şehir Üniversitesi ve Davutoğlu konusunda neden rahatsızlık duydu?

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Şehir Üniversitesi’nin kuruluşunu desteklediğini, başbakan olarak üniversiteye arazi tahsisini gerçekleştirdiğini söylediğini aktardı.

Independent Türkçe
A+A-

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Şehir Üniversitesi ile ilgili tartışmalar devam ederken söylediği ifade edilen sözleri köşesine taşıdı.

AK Partili yetkili bir isimle konuştuğunu söyleyen Selvi, Erdoğan’ın Şehir Üniversitesi’yle ilgili tartışmalara Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan ve Mehmet Şimşek’i hedef alarak “Bunlar Halk Bankası’nı da dolandırmaya çalışıyorlar” girdiğini hatırlattı.

Selvi, yazısının devamında şu satırları kaleme aldı:

"Erdoğan, Şehir Üniversitesi’nin kuruluşunu desteklediğini, başbakan olarak üniversiteye arazi tahsisini gerçekleştirdiğini söylemiş. Ancak Davutoğlu’nun başbakanlığı döneminde, arazinin Şehir Üniversitesi’ne bedelsiz olarak devredilmesi konusunda kendisine bilgi verilmediğini söylemiş. 'Arazi tahsisinden Davutoğlu başbakanlıktan ayrıldıktan sonra haberim oldu' demiş."

"Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ülker grubunun sahibi Murat Ülker’in birkaç yıl önce kendisine geldiğini, Şehir Üniversitesi’nin mali taahhütlerini eksiksiz yerine getirdiklerini, ancak para yönetimi ve borçlanma konusunda dikkat edilmesi gereken noktalar olduğunu anlattığını belirtiyor. Murat Ülker’in yeni bir rektör atanması konusunda kendisinden destek istediğini anlatıyor. 'Ben uygun bir rektör atanması için YÖK’e çalışma yapması talimatı vermeye hazırlanırken, bir gün sonra Davutoğlu’nun Şehir Üniversitesi mütevelli heyetini toplayarak rektörü değiştirdiğini öğrendim. Bu durum beni rahatsız etti' diyor."

haber-altliklari-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler