1. HABERLER

  2. SURİYE SAVAŞI

  3. Esed rejiminin İdlib cephesindeki kayıpları artıyor
Esed rejiminin İdlib cephesindeki kayıpları artıyor

Esed rejiminin İdlib cephesindeki kayıpları artıyor

Esed rejimi güçleri, güney İdlib cephelerinden birine sızmaya çalışırken çıkan çatışmada kayıp verdi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Esed rejimi güçleri, güney İdlib cephelerinden birine sızmaya çalışırken çıkan çatışmada kayıp verdi.

Yerel kaynakların aktardığına göre dün gece rejim ve İran destekli milislerden oluşan bir grup, İdlib'in güney kırsalındaki El Bera kasabası ekseninde sızma girişiminde bulundu.

Kaynaklar, milis grubunun bölgedeki muhalif gruplar tarafından hazırlanan bir mayın tarlasına girdiğini, bunun da milis grubunun tüm mensuplarının ölmesine ve yaralanmasına neden olduğunu böylelikle kasabaya sızma girişiminin engellendiğini belirtildi.

Öte yandan, İdlib'in güneydoğusundaki Serakib kentinin Afes köyü ekseninde, rejimin hareketliliğinin izlenmesi sonrasında rejim güçleri ile muhalif gruplar arasında şiddetli çatışmalar patlak verdi.

İdlib'in güney cepheleri, Esed, İran ve Rusya destekli milisler tarafından sık sık ilerleme girişimlerine tanık oluyor. Ancak girişimlerin tümü şimdiye kadar, muhalif grupların hazırlıklı olmaları ve girişimleri püskürtmeleri sebebiyle başarısızlıkla sonuçlandı.

Kaynak: Mepa News

uygulamabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler