1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Gelecek Partisi'nden 'Demirtaş' çıkışı: Kendisi, 'Apo'nun heykelini dikeceğiz' diyen kişidir
Gelecek Partisi'nden 'Demirtaş' çıkışı: Kendisi, 'Apo'nun heykelini dikeceğiz' diyen kişidir

Gelecek Partisi'nden 'Demirtaş' çıkışı: Kendisi, 'Apo'nun heykelini dikeceğiz' diyen kişidir

Gelecek Partisi Sözcüsü Selim Temurci, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın kitaplarının İBB’ye bağlı İstanbul Kitapçısı’nda satışa çıkarılmasını eleştirdi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Gelecek Partisi Sözcüsü Selim Temurci, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın kitaplarının İBB’ye bağlı İstanbul Kitapçısı’nda satışa çıkarılmasını değerlendirdi.

"Demirtaş’tan barış güvercini ortaya çıkarmaya çalışıyorlar" diyen Temurci sözlerine "Demirtaş gerçekte kimdir, bunu bir kez daha hatırlamamız lazım. "Apo'nun heykelini dikeceğiz" deyişini unutmamız mümkün değildir." diye devam etti.

Temurci'nin açıklamaları şu şekilde:

"Biz rakiplerimizle sahada projelerimizi millete anlatarak yarışmak isteriz. Ama o yarıştığımız insanlar eğer bu ülkenin bölünmesine, parçalanmasına çanak tutacak insanlarla birlikte yol yürüdüklerini söylerlerse orada durup bir düşünmemiz lazım. Şimdi Selahattin Demirtaş'tan bir barış güvercini ortaya çıkarmaya çalışıyor birileri. Ben şöyle bir tasnif yapayım. Şu anda bu mesele yargıda. Suçsuz yere 1 saat bile herhangi bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının içeride kalmasına asla gönlümüz razı değil ama sahte lider oluşturma gayretlerine de tepkimizi mutlaka ortaya koymamız lazım. Ama dertlerimiz var."

uygulamabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
2 Yorum
İlgili Haberler