Hamaney: İsrail'e karşı savaşan her grubu destekleyeceğiz

Hamaney: İsrail'e karşı savaşan her grubu destekleyeceğiz

İran’ın lideri Ali Hamaney, İsrail'e karşı savaşan her ülkeyi ya da grubu destekleyeceklerini açıkladı.

İsrail'in Batı Şeria'yı ilhak etme planına ilişkin sosyal medyaya açıklama yapan İran’ın lideri Ali Hamaney, "Siyonist rejime karşı çıkan ve onunla savaşan her ülkeyi ya da grubu destekleyeceğiz ve onlara yardımcı olacağız, bunu söylemekten de çekinmiyoruz" ifadelerini kullandı.

Hamaney açıklamasının devamında, "Siyonist yönetim, hiçbir anlaşmaya uymayacağını ve güçten başka bir şey anlamadığını gösterdi, bu rejimin doğası barış ile bağdaşmaz; Siyonistler topraklarını genişletmeye çalışır ve kesinlikle işgal ettikleri yerlerle sınırlı kalmayacak" dedi.

"Yahudilere karşı değiliz, siyonist rejime karşıyız"

"Siyonist rejimi ortadan kaldırmak Yahudileri ortadan kaldırmak anlamına gelmez" diye kaydeden Hamaney, şöyle devam etti:

"Yahudilere karşı değiliz. Bu dayatılan rejimin ortadan kaldırılması ve Müslüman, Hristiyan ve Yahudi Filistinlilerin kendi hükümetlerini seçmeleri ve Netanyahu gibi haydutları kovmaları anlamına geliyor. 'İsrail'i ortadan kaldırmak' budur ve olacak."

Geçtiğimiz yıl Ali Hamaney, ülkesinin Musevi halkının imhası çağrısında bulunmadığını, bütün dinlerden insanların bu ülkenin geleceğinde söz sahibi olmasını istediğini söylemişti.

tg-003.jpg

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
1 Yorum