"İran'da koronavirüs haricinde kaynağı belli olmayan bir virüs daha var"

"İran'da koronavirüs haricinde kaynağı belli olmayan bir virüs daha var"

İranlı milletvekili Şehruz Berzeger, koronavirüsün dışında ülkede ABD'nin yaydığı menşei belli olmayan bir virüsün daha olduğunu iddia etti.

İranlı Öğrenciler Haber Ajansı'na (ISNA) konuşan İran Meclisi Milletvekili ve Meclis Ulusal Güvenlik ve Dış Politikalar Komisyonu Üyesi Şehruz Berzeger, İran Sağlık Bakanı Said Nemeki ve Meclis Başkanı Ali Laricani'nin de katıldığı Sağlık Komisyonu toplantısında ele alınan konulara ilişkin bilgi verdi.

Sputnik'in haberine göre, Berzeger, "Sağlık Bakanı'nın açıklamalarına göre, Gilan kentindeki koronavirüsün bir kısmı Çin'in Vuhan kentinde tespit edilen koronavirüsten tamamen farklı. Bu virüs 25 yaşındaki bir hemşireye dahi acımıyor" dedi.

‘ABD'nin İran'da yaydığı biyo-terörizm virüsü olabilir’

Koronavirüsten farklı bu virüsün Kum kentinde de göründüğünü kaydeden Berzeger, "İkinci virüsün kaynağı neresidir belli değil? Sağlık Bakanı'nın konuşmalarından anladığım, ülkede 2 çeşit virüs var; biri  Çin'in Vuhan kentinde görülen, diğeri ise menşei belli olmayan bir virüs. Tahminim bu ikinci virüs, ABD'nin İran'da yaydığı biyo-terörizm virüsü olabilir" ifadelerini kullandı.

İran'da son olarak koronavirüs nedeniyle 43 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle ölü sayısının 237'ye, vaka sayısının ise 7 bin 161'e yükseldiği açıklanmıştı.

uygulamabanner.jpg

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.