İsrail kanalı BAE Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed ile dalga geçti

İsrail kanalı BAE Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed ile dalga geçti

İsrail kanalı, bir programında İsrail ile BAE arasındaki barış anlaşması ile alay eden bir bölüm yayınladı.

Bir İsrail kanalı, İsrail ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) arasındaki barış anlaşması ile alay eden bir bölüm yayınladı.

Programın bu bölümü sosyal medyada kullanıcılar arasında geniş bir etkileşimle buluştu.

İsrail 12 kanalı, "Eretz Nehederet - Harika Ülke" adlı şov programında, BAE Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun barıştan bahseden figürlerinin büyük bir uçağın üzerinde tasvir edildiği bir klip yayınladı.

Klipte ''Hiç kavga edilmediği halde yapılan barışla'' alay edilirken ''Yıllar boyunca hiç birbirimizle çatışmamız olmamıza rağmen çatışmayı durdurun diyoruz... Nihayet Dubai'nin sessiz ortamında gürültü çıkarabileceğiz'' ifadeleri kullanıldı.

Klipte tasvir edilen Netenyahu karakteri, ''Begin (1979'da Mısır'la barış anlaşmasını imzalayan eski İsrail başbakanı Menachem Begin) gibi değilim ve hiçbir şeyi kabul etmedim'' ifadelerini kullanırken Zayed karakteri, ''Batı Şeria'yı ilhak etmek dışında.. Aaa ne büyük bir uçak. (F-35)" cevabını veriyor.

Daha sonra Netanyahu ve Bin Zayed karakterlerinin birlikte şöyle şarkı söylediği görülüyor ''Savaşlara ve cinayetlere son verdik. Arkadaş olarak birlikte yaşayacağız. Yeni bir barış, akan kan olmayacak. Cesurların barışı'' 

Klipte ikili şarkı söyleme devam ederken ''aralarında hiçbir çatışma olmamasına rağmen yapılan anlaşma ile'' alay ediyor:

''Yeni barış.. yeni uçak.. Senin sayende.''

Şov programının bu bölümü, BAE'li aktivistlerinden de geniş tepkiler aldı.

''Bin Zayed'in "Normalleşme - Diz çökme" dedikleri şeyin doğal bir sonucu olarak bir eğlence ve alay konusu haline geldiği'' yorumları yer aldı.

Filistinli analist Salih el Nami, "Siyonist Kanal 12’nin bu şekilde BAE hükümdarıyla alay etmesi Siyonist sanatçı Elie Yspan’ın Hüsnü Mübarek ironisini hatırlatıyor. Mübarek, benzeri bir konuyla ilgili Siyonist Dışişleri Bakanı David Levy'e şikayette bulunduğunda, ''İsrail hukukunun basın özgürlüğüne izin verdiğini ve bunun içinde politikacıların alay konusunun da olabileceğini'' cevabını almış ve zorba dilini yutmuştu.'' ifadelerini kullandı.

Kaynak: Mepa News

facebanner.jpg

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.