Pompeo: BAE ve İsrail ABD'yi korumak için ittifak kurabilir

Pompeo: BAE ve İsrail ABD'yi korumak için ittifak kurabilir

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, BAE ile İsrail'in ABD topraklarını ve Ortadoğu'yu 'İran'a karşı korumak için' ittifak kurabileceğini söyledi.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile İsrail arasında imzalanan normalleşme anlaşmasına ilişkin yorumda bulundu.

Fox News'e konuşan Pompeo, "BAE ve İsrail, İran'ı büyük bir tehdit olarak kabul ediyor, böylece artık bu tehdidin asla Amerikan kıyılarına ulaşmamasını veya Ortadoğu'da kimseye zarar vermemesini sağlamaya yönelik ittifak kurabilecek bir ilişki kurmanın bir yolunu buldular" ifadelerini kullandı.

Pompeo, ayrıca İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, BAE Veliaht Prensi Muhammed Bin Zayid ve ABD Başkanı Donald Trump arasındaki diyaloğu 'tarihi bir an' olarak nitelendirdi.

ABD Başkanı Donald Trump, 13 Ağustos'ta İsrail ile BAE'nin 'ilişkilerini tamamen normalleştirmek' için anlaşmaya vardıklarını duyurmuştu.

tg-003.jpg

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.