1. HABERLER

  2. AFGANİSTAN

  3. Katar'da Taliban-ABD görüşmesi
Katar'da Taliban-ABD görüşmesi

Katar'da Taliban-ABD görüşmesi

Taliban heyeti ile Amerikalı yetkililerin Katar'ın başkenti Doha'da bir görüşme gerçekleştirdiği belirtildi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Taliban'ın Siyasi Ofis Sözcüsü Suheyl Şahin tarafından sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada, Taliban'ın Siyasi Ofis Şefi Molla Birader ile Amerikan tarafı arasında bir görüşme gerçekleştirildiği belirtildi.

Katar'ın başkenti Doha'daki görüşmeye ABD'nin Afganistan Özel Temsilcisi Zalmay Halilzad ve Afganistan'dan ABD ile NATO güçlerinin genel komutanı Scott Miller da katıldı.

Görüşmede 29 Şubat'ta Taliban ile ABD arasında imzalanan anlaşmanın uygulanması ve gecikmiş durumdaki esir takası konularının görüşüldüğü ifade edildi.

Şahin tarafından yapılan bilgilendirmede, anlaşma sonrası ortaya çıkan sorunların çözümüne yönelik yolların da arandığı belirtildi.

Şahin ayrıca toplantıya Katar Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman el Sani'nin ev sahipliği yaptığını da ekledi.

ABD destekli Kabil hükümeti, Taliban ile ABD arasında imzalanan anlaşma sonrasında, anlaşmanın maddelerinden biri olan esir takasını halen hayata geçirmiş değil. 

Taliban ise takasın gerçekleşmemesi durumunda sadırıların yoğunluğunu artırabileceği uyarısında bulunuyor.

Kaynak: Mepa News

uygulamabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler