1. HABERLER

  2. AMERİKA

  3. Pompeo: TikTok ve Çin bağlantılı diğer uygulamaları yasaklayabiliriz
Pompeo: TikTok ve Çin bağlantılı diğer uygulamaları yasaklayabiliriz

Pompeo: TikTok ve Çin bağlantılı diğer uygulamaları yasaklayabiliriz

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Çin'de geliştirilen sosyal medya uygulamalarını yasaklamayı göz önünde bulundurduklarını söyledi. 

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Fox News'e konuşan ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, TikTok gibi Çin yapımı sosyal medya uygulamalarının yasaklanmasının gündemde olduğunu söyledi ve "Bunu çok ciddiye alıyoruz" dedi.  Pompeo uygulamaları kullanan insanlara "İnsanlar bu uygulamaları ancak özel bilgilerinin Çin Komünist Partisi'sinin elinde olmasını istiyorlarsa yüklemeliler" dedi. 

TikTok konuya ilişkin CNN'in sorularına yanıt vermedi. 

ABD ve Çin arasında ulusal güvenlik, ticaret ve teknoloji alanlarında süren gerilim TikTok konusunda da sık sık ortaya çıkmıştı. Pekin'de bir şirket olan ByteDance'in sahibi olduğu TikTok, ABD'li siyasetçiler tarafından 'tehlikeli' olarak nitelenmişti.

TikTok, kişisel verilerin Çin hükümetine gittiğine dair iddiaları yalanlayarak ABD'den gelen verilerin ABD'de, yedeğinin de Singapur'da depolandığını açıklamıştı. Uygulama sözcüsü, 'tehlikeli' iddialarını yalanlamıştı. 

uygulamabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler