1. HABERLER

  2. AVRUPA

  3. Stoltenberg: Hiçbir NATO üyesi Türkiye kadar saldırıya uğramadı
Stoltenberg: Hiçbir NATO üyesi Türkiye kadar saldırıya uğramadı

Stoltenberg: Hiçbir NATO üyesi Türkiye kadar saldırıya uğramadı

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg 'Hiçbir NATO üyesi Türkiye kadar saldırıya uğramadı' ifadelerini kullandı.

A+A-

Almanya'nın en çok satan gazetesi Bild am Sonntag'a konuşan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Suriye'nin kuzeyinde şiddetin gerilemeye başladığını belirterek, bunun siyasi bir çözüm için çabaları da beraberinde getirebileceğini belirtti.

Stoltenberg, ''Burada Türkiye'nin önemli bir müttefik olduğunu kabul etmek gerekir. IŞİD'e karşı mücadelede ve sözde hilafetin fiziksel olarak yıkılmasında Türkiye kararlı bir şekilde katkıda bulundu. Hiçbir müttefik Türkiye kadar Suriyeli sığınmacı almadı. Türkiye 3,6 milyon Suriyeliyi aldı ve hiçbir NATO ülkesi Türkiye kadar terör saldırısı yaşamadı'' ifadelerini kullandı.

Jens Stoltenberg, tüm dünya ülkelerinin Suriye'deki şiddetin sona ermesi için sorumluluğunun bulunduğunu belirterek Suriye'ye asker gönderme kararı almanın kolay olmadığını NATO'nun, üye ülkelerin düşüncelerini açıkça ve ciddi bir şekilde paylaştığı bir forum olduğunu da sözlerine ekledi.

facebanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler