1. HABERLER

  2. LATİN AMERİKA

  3. Venezuela'da elektrik kesintileri zorunlu tatile sebep oldu
Venezuela'da elektrik kesintileri zorunlu tatile sebep oldu

Venezuela'da elektrik kesintileri zorunlu tatile sebep oldu

Venezuela'da bu ay ikinci defa gerçekleşen geniş çaplı elektrik kesintisi nedeniyle iş yeri ve okullar tatil edildi.

A+A-

Venezuela'da mart ayı içinde ikinci kez yaşanan geniş çaplı elektrik kesintisi nedeniyle salı günü okulları ve işyerleri tatil edildi.

7 Mart'ta yaşanan ve yaklaşık bir hafta süren ilk kesinti için Amerika Birleşik Devletleri'ni suçlayan Cumhurbaşkanı Maduro hükümeti, pazartesi günü başlayan kesintilerin elektrik sistemine yapılan bir “saldırı” sonucu olduğunu duyurdu.

Salı günü öğle saatlerinde başkent Karakas'ın birçok yerine yeniden elektrik verildi ancak sokaklar ve işletmelerin boş kaldığı görüldü. Elektrik kesintisi ülkenin orta ve batı bölgelerinde yaşandı.

Elektrik kesintisi, Rus askeri uçaklarının ülkeye gelmesinin ardından Washington-Moskova arası ilişkilerin gerilmesinin ardından yaşandı.

Guiado'nun eşi Beyaz Saray'ı ziyaret edecek

Beyaz Saray yetkilileri ise Venuzuela'da kendini Cumhurbaşkanı ilan eden Meclis Başkanı Juan Guiado'nun eşi Fabiana Rosales'in çarşamba günü Beyaz Saray'a gelerek Başkan Yardımcısı Mike Pence ile görüşeceğini duyurdu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler