Erdoğan: ABD ve Rusya'nın YPG'lileri bölgeden çıkarma sözü yerine getirilmiş değil

Erdoğan: ABD ve Rusya'nın YPG'lileri bölgeden çıkarma sözü yerine getirilmiş değil

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD ve Rusya ile varılan mutabakatlarda tanınan süre içerisinde YPG'nin tamamen çekilmediğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD ve Rusya ile varılan mutabakatlarda tanınan süre içerisinde YPG'nin tamamen çekilmediğini söyledi.

Macaristan'a ziyareti öncesi Ankara'da düzenlediği basın toplantısında konuşan Erdoğan, "YPG/PYD, DEAŞ, PKK; bunların buradan çekildiği veya çekileceği sözünü 120 saat içinde bize verenler, şu anda bunu gerçekleştirmiş değil." dedi. "Şu anda teröristler, Suriye Milli Ordusu'na saldırıyor." diyen Cumhurbaşkanı, "Bu sabah 11 şehit var. Tabii karşı tarafta da ondan çok daha fazlası öldürüldü" şeklinde konuştu.

Bağdadi'nin ailesi geri gönderme merkezine alınıyor

ABD operasyonu ile öldürülen eski IŞİD lideri Ebubeki el Bağdadi'nin yakalanan aile üyeleri ile ilgili konuşan Erdoğan "Yakaladıklarımızı geri gönderme merkezlerimize alıyoruz, orada duracaklar. Adalet Bakanlığı ne karar verecek göreceğiz" ifadelerini kullandı.

Bağdadi'nin eşinin yanında DNA'sı doğrulanmış çocuğunun da olmasının önemli olduğunu vurgulayan Erdoğan sorgulama işlemleri kararlılıkla devam ettiğini belirtti.

'Trump ve Putin'le görüşeceğim'

Çarşamba akşamı ABD Başkanı Donald Trump ile görüşen Erdoğan "Dün gece Sayın Trump ile görüştük, bu ara Sayın Putin'le de tekrar bir durum değerlendirmesi için görüşeceğim" sözlerini kullandı.

haber-altliklari-001.jpg

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.