1. HABERLER

  2. SURİYE

  3. "İran, İsrail saldırılarına karşı Suriye'ye hava savunma sistemi konuşlandırıyor"
"İran, İsrail saldırılarına karşı Suriye'ye hava savunma sistemi konuşlandırıyor"

"İran, İsrail saldırılarına karşı Suriye'ye hava savunma sistemi konuşlandırıyor"

İran'ın, İsrail'in Suriye'ye yönelik hava saldırılarına karşı koymak için kendine ait milyonlarca dolarlık hava savunma sistemlerini bu ülkeye konuşlandırmayı teşvik ettiği belirtiliyor.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

(Fotoğraf: Tasnim)

İran'ın İsrail'in hava saldırılarına karşılık verebilmek için Suriye'ye yeni nesil hava savunma sistemi konuşlandırmaya çalıştığı iddia ediliyor.

ABD merkezli Newsweek dergisinin istihbarat kaynaklarına dayandırdığı habere göre, İran, İsrail'in hava saldırılarına karşı Suriye'de bir hava savunma mekanizması kurmaya çalışıyor.

Bu kapsamda İran'ın İsrail hava saldırılarını önlemek için ilgili ekipmanları Suriye'ye sevkiyatını yaptığı ve personel gönderdiği belirtiliyor.

Kaynağa göre, İran, Suriye'ye karadan havaya Bavar-373 hava savunma sistemi konuşlandırdı.

Öte yandan İran'ın İsrail hava saldırılarına karşı Esed rejimi güçlerine radar sistemlerini geliştirmede destek sağladığı öne sürülüyor.

İsrail, Suriye'de iç savaşın başladığı 2011 yılından bu yana Esed rejimi ve İran destekli milislere yönelik saldırılar gerçekleştiriyor.

Kaynak: Mepa News

tg-003.jpg

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
2 Yorum
İlgili Haberler