1. HABERLER

  2. FİLİSTİN

  3. Ramallah'ta İsrail güçleri ile Filistinliler arasında çatışma
Ramallah'ta İsrail güçleri ile Filistinliler arasında çatışma

Ramallah'ta İsrail güçleri ile Filistinliler arasında çatışma

Ramallah’ın kuzeybatısındaki Deir Nizam köyüne dün öğleden sonra baskın düzenleyen İsrail güçleriyle Filistinliler arasında çatışmalar yaşandı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

İsrail güçlerinin Deir Nizam köyüne baskın düzenlediğini ve baskın sebebiyle İsrail güçleriyle köy sakinleri arasında çatışmalar yaşandığını, çatışmalarda ölen ya da yaralanan olmadığını bildirdi.

Filistin Enformasyon Merkezi'nin yerel kaynaklardan aktardığı habere göre, İsrail güçlerinin ayrıca Ramallah’ın kuzeydoğusundaki Harbetu Ebu Felah köyüne de baskın düzenlediği ve 14 yaşındaki Alâ İhab Eş-Şeyh Hamayile isimli çocuğu ailesinin evinde gözaltına aldığı öğrenildi.

İsrail güçleri son dönemde Ramallah’ın kuzeyindeki ve batısındaki köylerin girişlerini her gün birkaç saat süreyle kapatıyor.

Ramallah’a bağlı Deir Nizam, Nebi Salih, Ra’s Kerker ve Abud köyleri İsrail güçlerinin ve toprakları üzerinde kurulu Halamish Yahudi Yerleşkesi sakini Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına maruz kalıyor.

Halamish Yahudi Yerleşkesi, Kuber köyü sakinlerinden Ömer Abdülcelil isimli Filistinli gencin yaralanıp gözaltına alınmadan önce üç Yahudi yerleşimciyi bıçaklayarak öldürmesiyle gündeme gelmişti.

Nebi Salih ve Deir Nizam köylerine ait araziler üzerinde fanatik Yahudi cemaatleri tarafından 1997 yılında kurulan Halamish Yahudi Yerleşkesi’nin çevresindeki Filistin köylerine İsrail güçleri ve yerleşimciler sık sık baskın düzenliyorlar.

katki.jpg

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
1 Yorum
İlgili Haberler