1. HABERLER

  2. AVRUPA

  3. Rusya: Türkiye ile Esed rejimi normalleşmesi çok büyük anlam taşıyor
Rusya: Türkiye ile Esed rejimi normalleşmesi çok büyük anlam taşıyor

Rusya: Türkiye ile Esed rejimi normalleşmesi çok büyük anlam taşıyor

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov, Türkiye ile Esed rejimi arasındaki ilişkilerin normalleşmesinin Moskova için büyük bir anlam ifade ettiğini belirtti.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov, Moskova’nın Türkiye ile Esed rejimi arasındaki ilişkilerin normalleşmesinde çok büyük anlam gördüğünü belirtti.

Sputnik'in haberine göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Ortadoğu ve Afrika Özel Temsilcisi ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov, Türkiye ile Esed rejimi arasındaki ilişkilerin normalleşmesinin Moskova için büyük bir anlam ifade ettiğini söyledi.

Bugünkü basın toplantısında Bogdanov’a, Ankara ve Şam’ın Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Beşar Esed arasında görüşmenin organizasyonu için Moskova’ya başvuruda bulunup bulunmadığı soruldu.

Rus diplomat, “Hayır, konu henüz bu şekilde gündeme getirilmedi, fakat biz her zaman söylüyoruz, yapıcı önerilere her zaman yanıt vermeye hazırız, zira Suriye ile Türkiye arasındaki ilişkilerin hem Suriye'nin hem de Türkiye'nin egemenliğini ve toprak bütünlüğünü karşılıklı tanıma ilkeleri temelinde normalleşmesinde büyük bir anlam görüyoruz” ifadelerini kullandı.

280.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler